TR | EN
Master MimarlıkAnasayfaHakkımızdaProjelerBasındaİletişim

Master Mimarlık

Master Mimarlık Limited Şirketi Mimar Abdurrahman Kurt tarafından 1992 yılında kurulmuştur. Şirketin faaliyet konuları; turizm yapıları, büro binaları, konutlar, fabrika yapıları, villa dekorasyonları, havuz inşaatları ve bina güçlendirme işleridir.
Özellikle İstanbul için çok güncel bir konu olan güçlendirme işlerinde Yıldız Teknik Üniversitesi uzmanları ile iş birliğimiz sürmektedir.

Projelerin bir kısmı, Mimar Abdurrahman Kurt ve İtalyan  Mimar Alessandro Mannelli (Studio di Architettura Mannelli-Pistoia) ortaklığı ile gerçekleştirilmiştir.


Master Mimarlık, yaptığı çalışmalarla her zaman, tasarım ve uygulama konularında örnek olabilecek projeler üretmiştir ve bu anlayışla faaliyet göstermeye devam etmektedir.

Abdurrahman Kurt

1954 yılında İstanbul’da doğdu. 1982 yılında Devlet Güzel Sanatlar Akademisi Mimarlık bölümünden mezun oldu.

Türkiye Denizcilik İşletmeleri İnşaat Emlak Daire Başkanlığı’nda Pendik Tersanesi kuru havuz inşaatı kontrol mühendisliğini yürüttü.

Otel/tatil köyü projelerinde proje koordinatörlüğü yaptı. 1988 yılında Club Salima Beldibi Tatil köyü proje koordinatörlüğünün ardından 1992 yılında Master Mimarlık’ı kurdu ve halen Kabataş-Setüstü’ndeki bürosunda çalışmalarını sürdürmektedir.

Elif Kurt Sarıkaya

1979 yılında İstanbul’da doğdu. Lisans eğitimini Bilkent Üniversitesi Güzel Sanatlar Tasarım ve Mimarlık Fakültesi, İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü’nde tamamladı. Mimarlar Odasından Auto-Cad, 3D Studio Max ve 2008 yılında Arkitera Eğitim Merkezi’nden Sketch up-6 eğitimlerini aldı. 2002 senesinde firmaya katılmıştır ve Mimar Abdurrahman Kurt ile birlikte danışmanlık, proje ve uygulama işleri yapmaktadır. İngilizce ve İtalyanca biliyor.

CMAS 2 yıldız dalıcıdır ve amatör olarak sualtı fotoğrafçılığı ile ilgilenmektedir.

Alessandro Mannelli

Türkiye (İstanbul, İzmir), Çek Cumhuriyeti (Prag), İsviçre, İtalya (Toskana, Torino) gibi çeşitli ülkelerde proje ve işbirlikleri gerçekleştirmiştir.

Özel konutlar, ofis binaları, oteller, tarihi yapıların restorasyonu, park ve bahçe düzenlemeleri faaliyet konuları arasında yer almaktadır.

Çalışmalarına, ekip arkadaşları Mimar Riccardo Lombardi ve Simona Musco ile birlikte Pistoia da bulunan Studio di Architettura Mannelli mimarlık ofisinde devam etmektedir. ( http://ec2.it/alessandromannelli )
Tüm hakları saklıdır © 2009 Master MimarlıkAnasayfa|Hakkımızda|Projeler|Basında|İletişim